Artykuł Ochrona i Bezpieczeństwo 2/2021 

VCS – szeroka gama rozwiązań mobilnych

Powstanie Spółki VCS to odpowiedź na aktualne potrzeby rynku w zakresie rozwiązań mobilnych odpowiadających różnym potrzebom i oczekiwaniom w zakresie funkcjonalności oraz ceny.

Idea rozwiązań mobilnych jest taka, że są one samowystarczalne i mogą pracować w miejscach niewyposażonych w infrastrukturę, zarówno sieciową jak i zasilającą. Ponadto możliwy jest zdalny dostęp do ww. urządzeń.

Zadaniem VCS – Virtual CTRL Solutions jest bowiem dostarczanie rozwiązań w zakresie ochrony technicznej, które mogą być zdalnie monitorowane i kontrolowane. Zdalne zarządzanie odbywa się za pomocą oprogramowania zainstalowanego w chmurze. Jednym z najważniejszych rozwiązań technicznych dostarczanych przez VCS są wieże do monitoringu wizyjnego – iTower. Dzięki dużej różnorodności dostępnych rozwiązań, można zrealizować nawet specyficzne wymagania klienta w zakresie monitoringu i nie tylko….

Wykorzystywana przez nas technologia nadzoru pozwala na kontrolę dużych obszarów takich jak np. place budowy, farmy fotowoltaiczne, tereny komercyjne czy miejsca organizacji imprez masowych. Obszary trudno dostępne i częste zmiany lokalizacji nadzoru nie stanowią żadnego problemu. Wieże łączą się z wieloma zdalnymi czujnikami, dzięki czemu rejestrują zdarzenia w czasie rzeczywistym. Mogą być m.in. wyposażone w panele słoneczne. W ten sposób stanowią odnawialne źródła energii.

Portfolio VCS obejmuje również produkty kontroli dostępu dla branży budowlanej, takie jak kontenery portierskie z kołowrotkami lub same kołowrotki wejściowe. Firmy budowlane mogą uniknąć strat instalując właściwe ogrodzenia i ww. kołowrotki. W ten sposób nadzorujemy dostęp, pozwalając na wejście tylko jednej upoważnionej osobie na raz, bez ryzyka, że nie zamknie ona drzwi za sobą lub ktoś inny o tym zapomni. Wszystkie wejścia i wyjścia na teren budowy są nadzorowane przez system kontroli dostępu.

Szukając rozwiązań mobilnych, skontaktuj się z VCS!